Na jakim etapie budowy zamówić okna?

Budując swój wymarzony dom, pragniemy jak najprędzej się do niego wprowadzić. Oczami wyobraźni widzimy, jak cudownie spędzamy w nim czas wraz ze swoją rodziną. Jednak, by marzenia te stały się rzeczywistością, musimy przejść przez niełatwy proces budowy. Zaczynając budowę, musimy pamiętać, że jest to projekt wieloetapowy, który wymaga dokładnego zaplanowania wszelkich działań. Jednym z elementów, który należy uwzględnić w układaniu harmonogramu, jest montaż okien. Kiedy najlepiej zamówić okna?  Na jakim etapie budowy domu zamówić stolarkę okienną? 

Projekt domu 

Jednym z pierwszych etapów budowy domu jest stworzenie projektu budowlanego. To od niego wszystko się zaczyna. Również na tym etapie powinniśmy zastanowić się nad stolarką otworową. Warto już teraz skonsultować specyfikację okien, uwzględniając wszystkie ważne dla nas parametry i wartości. Dzięki temu oczywistym będzie, jakie otwory okienne przygotować na etapie budowy. 

Kiedy najlepiej zamówić okna? 

Budując dom bądź przeprowadzając w nim gruntowny remont, zależy nam na sprawnym działaniu. Chcemy, by prace posuwały się naprzód. Tworząc harmonogram prac, staramy się unikać przestojów i oddalających się terminów. Dlatego ważne jest, by okna zamówić w odpowiednim czasie. Jeśli budynek jest w trakcie budowy, można zamówić stolarkę okienną zaraz po wymurowaniu otworów okiennych. Biorąc pod uwagę czas realizacji zamówienia, możemy je złożyć jeszcze przed postawieniem dachu. W ten sposób mamy pewność, że dotrą one na plac budowy w odpowiednim terminie. 

Od momentu pojawienia się pomysłu na wybudowanie własnego domu, do momentu zamieszkania w nim mija wiele czasu. Budowa to skomplikowany, wieloetapowy projekt, który wymaga stworzenia dokładnego harmonogramu. W planie muszą znaleźć się wszystkie elementy, które należy wykonać. Dotyczy to również okien. Warto już na etapie projektu pomyśleć o ich specyfikacji, a następnie zamówić je, uwzględniając ich czas realizacji. Naszym klientom radzimy, aby odwiedzili nasz salon sprzedaży lub salon naszego dealera. W ten sposób wspólnie ustalamy wstępne szczegóły techniczne, dobieramy odpowiednią kolorystykę spójną z koncepcją budynku.

ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne