Akcesoria
Ramki dystansowe

Ramki dystansowe

Robimy wszystko, by nasi klienci mogli być pewni, że nasze produkty zapewnią bezpieczeństwo, ciepło i spokój na lata.

Ramka dystansowa aluminiowa

Ramka dystansowa wykonana z aluminium stosowana jest w standardzie, w celu oddzielenia tafli szkła w szybach zespolonych. W celu zwiększenia izolacyjności termicznej pakietu szybowego, przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest specjalnym gazem szlachetnym oraz tzw. sitem molekularnym, czyli silnym środkiem higroskopijnym w postaci granulatu, wypełniającego wnętrze ramki dystansowej. Głównym jego zadaniem jest ochrona wnętrza pakietu szybowego przed niekorzystnym wpływem wilgoci. Przy wyborze ramki dystansowej należy wziąć pod uwagę fakt, że aluminium ma dużą zdolność przewodzenia ciepła, więc ramka aluminiowa na obrzeżu szyby sprzyja przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

Współczynnik Psi od 0,065

Ciepła ramka dystansowa Chromatech Ultra

Ciepła ramka Chromatech Ultra wykonana jest ze stali nierdzewnej oraz komponentu tworzywowego. Zastosowanie takiej budowy ramki, pozwala na zmniejszenie wartości współczynnika Psi do 35% w stosunku do szyby z standardową ramką aluminiową. Powoduje to znaczące zniwelowanie efektu mostka termicznego oraz efektu roszenia na styku ramy i szyby zespolonej, pozwalając jednocześnie na zachowanie większej wilgotności, a co za tym idzie, zwiększenie poczucia komfortu klimatycznego wewnątrz pomieszczenia.

Współczynnik Psi od 0,037

Dostępna w kolorach: Czarny, Szary jasny 7040, Brąz jasny, Brąz ciemny

Ciepła ramka dystansowa Multitech

Nowoczesna, bardzo stabilna ciepła ramka dystansowa, wykonana wyłącznie z tworzywa sztucznego. Polimer wzmocniony włóknem szklanym oraz unikalna gazoszczelna folia, zapewniają maksymalną szczelność szyby zespolonej i doskonałe wartości współczynnika przenikania ciepła. Ramka dystansowa Multitech pod względem termicznym, zdecydowanie jest jedną z najlepszych ciepłych ramek dystansowych dostępnych na rynku.

Współczynnik Psi od 0,029

Dostępna w kolorach: Czarny, Szary 9023

Uzyskaj wycenę

Wypełnił brief, a pracownik Komsty odezwie się do Ciebie.
ZOBACZ

Kontakt

Skontaktuj się z naszymi handlowcami.
ZOBACZ
ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne