Często zadawane pytania

W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie pytania, które najczęściej zadają nasi klienci. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienie, skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani specjaliści udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.
Czy firma wykonuje okna PVC?
Produkujemy okna PVC już od ponad 30 lat. Od samego początku istnienia firmy KOMSTA ta gałąź firmy jest naszym filarem.
Czy firma zajmuje się produkcją okien i drzwi aluminiowych?
Od 2003 nasza firma zajmuje się produkcją okien i drzwi aluminiowych najwyższej jakości.
Czy firma zajmuje się produkcją drzwi zewnętrznych?
Jesteśmy jednym z głównych producentów stalowych drzwi wejściowych. Produkujemy również drzwi wykonane z profilii aluminiowych i PVC. W naszej ofercie znajdziesz drzwi wzmocnione, ciepłe, antywłamaniowe i akustyczne. Produkujemy systemy drzwiowe jedno i dwuskrzydłowe. Na życzenie klienta wyposażamy je w doświetla boczne i górne.
Czy firma świadczy również usługi montażu okien, drzwi oraz rolet?
Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta była kompletna. Zależy nam, byś w jednym miejscu mógł otrzymać pełen pakiet produktów oraz usług. Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów w zakresie montażu okien, drzwi oraz osłon przeciwsłonecznych. Wieloletnie doświadczenie naszych montażystów pozwala na szybkie i fachowe osadzenie stolarki otworowej. Usługa wykonywana jest zawsze zgodnie ze wytycznymi technicznymi oraz wymaganiami klienta.
Czy firma zapewnia gwarancje na swoje okna i drzwi?
Jako profesjonaliści w swojej branży wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Od lat produkujemy systemy okienno-drzwiowe, którym można zaufać. Dlatego nie boimy się udzielać na nie gwarancji na 2 lata z możliwością przedłużenia do 10 lat.
Jaka jest różnica między oknami dwuszybowymi
a oknami trzyszybowymi?
Okna dwuszybowe i trzyszybowe różnią się ilością szyb w konstrukcji. Okna dwuszybowe zwane także jednokomorowymi mają tylko dwie szyby. Szyby oddzielone są jedną komorą. Okna trzyszybowe (dwukomorowe) składają się z trzech szyb, oddzielonych od siebie dwoma komorami. Okna trzyszybowe zapewniają lepszą izolację termiczną. Między szybami znajduje się gaz, który tworzy warstwę izolacyjną i ogranicza straty ciepła. Dzięki temu okna trzyszybowe (dwukomorowe) są bardziej energooszczędne od dwuszybowych (jednokomorowych). Parametrem określającym przenikalność cieplną samej szyby jest współczynnik Ug. Dla standardowych pakietów dwuszybowych oscyluje on wokół wartości 1,0-1,1 W/(m2K). Dla pakietów trzyszybowych wartość ta wynosi około 0,7-0,5 W/(m2K).
Co to jest współczynnik Uw?
Współczynnik Uw to wartość mierząca izolacyjność termiczną. Im niższy współczynnik tym izolacja termiczna okna jest lepsza. Dlatego warto wybierać okna o jak najniższym Uw. Dzięki temu ograniczysz starty ciepła i obniżysz koszty ogrzewania pomieszczeń.
Jakie są standardowe wymiary okien wykonanych z PVC?
Czy można wykonać okna w niestandardowym wymiarze?
Materiał PVC i używana przez nas technologia daje nam duże możliwości. Musimy mieć jednak na uwadze stabilność okna. Maksymalne możliwe do wykonania wymiary określane są przez producentów profili okiennych. Zawsze porównujemy wymiar zamówionego okna z dopuszczalnymi wymiarami w danym systemie. Jeśli wymiar nie pozwala na wyprodukowanie okna z PVC, zalecamy ewentualnie wykonanie go ze wzmocnionych profili lub z profili aluminiowych. Takie okna mają lepsze właściwości statyczne.
Czy firma świadczy usługi serwisowe?
Dbamy o to, by nasze usługi były kompleksowe. Dlatego na terenie kraju nasza firma świadczy również usługi serwisowe okien i drzwi.
Czy firma wykonuje pomiary okien i drzwi?
Dbamy, by nasze produkty były dobrane idealnie do Twoich potrzeb. Dlatego zapewniamy usługę pomiarową i doradczą na najwyższym poziomie. Skontaktuj się bezpośrednio z naszym salonem i umów się na pomiar.
Jak przygotować otwory montażowe?
Odpowiednie przygotowanie otworów jest istotne dla poprawnego i trwałego montażu. Właściwie przygotowane otwory muszą zapewnić równą i płaską powierzchnię do montażu okien lub drzwi. Należy sprawdzić również, czy otwory są w poziome. Ważne by, były w jednej linii względem siebie (o ile to przewiduje projekt). W ten sposób unikniesz późniejszych problemów związanych z nierównościami. Zamawiając u nas okna z usługą montażu nasi specjaliści weryfikują i sprawdzają przed zamówieniem otwory okienne. Dobierają również wymiar okien oraz dodatki do wymierzonych otworów. Kluczowym parametrem do prawidłowego pomiaru i montażu okien jest wyznaczenie punktu określającego poziom gotowej posadzki. Ma szczególne znaczenie przy oknach tarasowych oraz przy wyborze podwalin podprogowych.
Jakie inne produkty oprócz drzwi i okien można zamówić w firmie Komsta?
W trosce o Twoją wygodę zadbaliśmy o kompleksową ofertę systemów okienno-drzwiowych. Podczas wizyty u nas możesz zamówić: okna, drzwi zewnętrzne, rolety, żaluzje fasadowe, bramy garażowe, parapety i moskitiery.
Czy w ofercie firmy Komsta znajdę również moskitiery?
Moskitiera to bardzo przydatny element wyposażenia okna. Swoją wysoką użyteczność potwierdza zwłaszcza w sezonie letnim. W naszej ofercie znajdziesz moskitiery stałe i otwierane, a także plisowane do okien tarasowych.
Z jakich profili firma produkuje okna PVC?
Naszą produkcję okien z materiału PVC opieramy na czterech profilach: Veka, Aluplast, Gealan, Decco.
Z jakich profili produkowane są okna i drzwi aluminiowe do domu?
Produkcja systemów okienno-drzwiowych wykonanych z aluminium oparta jest na dwóch profilach: Aluprof i Aliplast.
Czy drzwi stalowe firmy Komsta spełniają najnowsze wymagania cieplne?
Termika naszych drzwi stalowych związana jest ściśle z konstrukcją ościeżnicy oraz grubością skrzydła drzwiowego. Nasze drzwi wejściowe dostępne są w trzech różnych grubościach: 56mm, 72mm, 90mm. Każdy z tych modeli spełnia najnowsze wymagania cieplne.
Czy zamówione okna oraz drzwi mogą zostać dostarczone do klienta bądź na budowę?
Nasza firma posiada własny dział transportu i logistyki oraz dostosowaną do potrzeb klientów flotę. Samochody wyposażone są m.in. w wózki widłowe. Dzięki temu możemy dostarczyć nasze produkty do magazynu naszego partnera bądź bezpośrednio na budowę. Nasi specjaliści zadbają, by wyprodukowane drzwi i okna dotarły we wskazane przez Ciebie miejsce.
Jakie są terminy realizacji zamówień?
Termin realizacji zamówień zależy od zamówionego produktu, jego specyfikacji oraz z możliwości produkcyjnych w danym momencie. Ustalając termin realizacji skupiamy się jednak przede wszystkim na potrzebach klienta. Przy standardowych konstrukcjach okiennych z PVC średni czas oczekiwania to około 2-4 tygodnie. Czas realizacji konstrukcji aluminiowych to około 4-6 tygodni. Najpopularniejsze drzwi stalowe można dostać nawet od ręki. Natomiast na te pod indywidualne zamówienie klienta musimy poczekać około 4-6 tygodni.
Na jakim etapie budowy zamówić okna?
Zaleca się, by specyfikację okien wstępnie konsultować już na etapie projektu. Dzięki temu wiadomo jakiej wielkości otwory okienne uwzględnić. Jeżeli budynek jest w trakcie budowy, okna można zamówić od razu po wymurowaniu otworów okiennych. Mając na uwadze czas realizacji zamówienia, można je składać już przed stawianiem dachu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dotrą na plac budowy w wyznaczonym terminie.
Czy okna PVC i PCV to, to samo?
Tak, nie ma różnicy między oknem PCV i PVC. To dwie różne nazwy oznaczające ten sam materiał — polichlorek winylu (ang. polivinyl chloride). Jest on głównym składnikiem profili do produkcji okien. Materiał ten jest odporny na korozję oraz wilgoć, dlatego idealnie nadaje się do produkcji okien. Sam skrót PCV pomimo swej popularności jest skrótem błędnym.
Jaka jest różnica między oknami PVC a oknami aluminiowymi?
Podstawową różnicą między oknami PVC a oknami aluminiowymi jest materiał, z którego zostały wykonane. Okna PVC są wykonane z tworzywa sztucznego, dokładnie z polichlorku winylu. Okna aluminiowe są rzecz jasna wykonane z aluminium. Wykorzystany materiał determinuje wszystkie kolejne różnice. Okna PVC charakteryzują się lepszą izolacją termiczną. To oznacza, że Twoich pomieszczeniach zatrzymana zostanie większa ilość ciepła niż w przypadku okien aluminiowych. W wyglądzie również nietrudno zauważyć różnice. Design okien aluminiowych jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny i elegancki. Okna wykonane z PVC są bardziej tradycyjne. Ważną wartością przy wyborze okien jest ich wytrzymałość. okna aluminiowe są bardziej odporne na uszkodzenia.  Ceny obydwu rozwiązań również są odmienne. Najczęściej okna PVC są nieco tańsze od okien aluminium. Wybierając okna należy zwrócić uwagę na indywidualne preferencje i potrzeby.
Co to jest współczynnik Rw?
Współczynnik Rw to wartość mierząca właściwości akustyczne okna. Jest to zdolność okna do redukcji hałasu z zewnątrz. Im większy współczynnik Rw, tym lepsza jest izolacja akustyczna. Jednym słowem im większy będzie współczynnik Rw, tym mniej dźwięków z zewnątrz dotrze do Twoich wnętrz. Szczególne właściwości akustyczne okna będą bardzo ważne w miejscach, gdzie natężenie hałasu jest duże: ruchliwa ulica, lotnisko, tory.
Czy można wymienić tylko szybę lub skrzydło okna?
Przy oknach wstawionych już jakiś czas temu możliwa jest wymiana szyby.
Czy w ofercie firmy są również parapety?
W swojej ofercie posiadamy parapety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wybierając parapet zewnętrzny możesz zdecydować się na wersję wykonaną ze stali, aluminium lub granitu. Produkty przeznaczone do wnętrza wykonane są z pvc, mdf-u lub kamienia.
Jakie osłony przeciwsłoneczne ma w swojej ofercie firma Komsta?
Najpopularniejszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. W swojej ofercie mamy rolety nakładane na ramę okienną, rolety natynkowe i podtynkowe. Rolety natynkowe stosowane są głównie w starym budownictwie. Rolety podtynkowe dedykowane są dla nowo budowanych budynków. Naszym klientom możemy zaoferować również nowoczesne żaluzje fasadowe oraz zewnętrzne rolety tekstylne typu Screen.
ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne