5 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa domu dzięki odpowiednio dobranym oknom i drzwiom

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. To ono sprawia, że w nocy śpimy spokojnie, a w dzień możemy skupić się na naszych zajęciach. Jest ono nie tylko uwarunkowane czynnikami wewnętrznymi. Duży wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa ma również odpowiednio zorganizowany i zabezpieczony dom czy mieszkanie. Czy odpowiednio dobrane okna i drzwi zwiększają bezpieczeństwo naszego domu? W jaki sposób stolarka okienno-drzwiowa podnosi poziom bezpieczeństwa budynku? Oto 5 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa domu, dzięki odpowiednio dobranym oknom i drzwiom!

Okna i drzwi antywłamaniowe - jak zwiększyć stopień bezpieczeństwa stolarki otworowej

Wybierając okna i drzwi, chcemy, by przez lata zapewniły nam one spokój, komfort i ciepło. Jednocześnie bardzo ważne są ich właściwości antywłamaniowe. Stolarka okienno-drzwiowa o wysokich parametrach znacznie podniesie nasze poczucie bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że okna i drzwi zapewnią nam ochronę przed włamaniem? Ogromną rolę odgrywają tutaj odpowiednio dobrane akcesoria i wyposażenie okien, drzwi tarasowych oraz drzwi zewnętrznych. To one podnoszą wartości antywłamaniowe i gwarantują bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie.

Właściwości antywłamaniowe okien, drzwi i rozwiązań tarasowych - wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo

Właściwości antywłamaniowe okien oraz drzwi zależą od skrupulatnie wybranego wyposażenia. To ono znacząco wpływa na parametry stolarki okiennej. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo domu, należy wybrać okna lub drzwi, które posiadają:

  • Okucia antywłamaniowe - jest to system rygli oraz zaczepów rozmieszczonych po obwodzie okna. Uniemożliwiają one wyważenie stolarki okiennej, gdy znajduje się ona w pozycji zamkniętej. Im większa ilość punktów ryglujących, tym wyższe parametry antywłamaniowe stolarki otworowej. W zestawie z okuciami antywłamaniowymi są również płytki przeciwrozwierceniowe, zabezpieczające klamkę. Okucia antywłamaniowe posiadają klasę RC1 lub RC2.
  • Pakiety szyb antywłamaniowych - szyby antywłamaniowe uniemożliwiają wtargnięcie do budynku poprzez ich rozbicie. Szyby mają specjalną, wzmocnioną budowę i pokryte są folią utrudniającą jej zbicie.
  • Klamki z zabezpieczeniem - to istotny element, który zabezpiecza okna przed włamaniem. Najczęściej wykorzystuje się klamki z kluczykiem lub ze specjalnym przyciskiem.
  • Kontraktony, czyli zabezpieczenia elektroniczne - to wyposażenie, które sygnalizuje otwarcie okien. Wyposażenie jest zintegrowane są z systemem alarmowym.
  • Zasuwnice antywłamaniowe - inaczej zamki wielopunktowe lub listwowe z systemem zapadek i rygli zabezpieczających drzwi w kilku miejscach. Łącząc je ze wzmocnioną konstrukcją skrzydeł, uzyskują klasę antywłamaniowości RC3 lub RC4

Wybierając okna i drzwi, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakich właściwościach najbardziej nam zależy. Jeśli oprócz ciepła i spokoju, duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, musimy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie antywłamaniowe zamówionej stolarki okienno-drzwiowej. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego domu, warto zastosować 5 sprawdzonych przez nas sposobów. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie wyposażenie takie jak: okucia i szyby antywłamaniowe, klamki z zabezpieczeniem, kontraktony i zasuwnice antywłamaniowe. Odpowiednio dobrane elementy znacznie podniosą nasze poczucie bezpieczeństwa.

ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne