Najskuteczniejsze sposoby chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń - rolety, żaluzje i nowoczesne szyby okienne

Upalne letnie dni to nie lada wyzwanie dla naszych organizmów i organizmów naszych najbliższych. Wysokie temperatury sprawiają, że utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynków, nie jest proste. Nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń może prowadzić do dyskomfortu, a także zwiększać koszty eksploatacji klimatyzacji. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, aby temu zapobiec. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania z branży stolarki okiennej. Jak ochronić mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem? Jakie są najskuteczniejsze rozwiązania w stolarce otworowej? Jakie zalety mają rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, szyby absorpcyjne, szyby refleksyjne i szyby selektywne.

Skuteczne rozwiązania na upalne dni

W walce z letnim upałem najskuteczniejsze i najczęściej stosowane metody ograniczające nagrzewanie się pomieszczeń, obejmują kilka kluczowych rozwiązań. Te innowacyjne technologie razem tworzą skuteczną barierę przed letnim skwarem, poprawiając komfort życia i obniżając koszty klimatyzacji.

1. Rolety zewnętrzne 

Rolety zewnętrzne to jedno z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na ich zdolność do blokowania promieni słonecznych jeszcze przed ich dotarciem do szyb. Sterowane ręcznie lub automatycznie rolety znacznie redukują ilość ciepła przenikającą do wnętrza. Doskonała ochrona przed promieniowaniem UV, wiąże się również z możliwością zaciemnienia pomieszczeń. Rolety zewnętrzne nie pozwalają jednak na regulację ilości światła wpadającego do budynku. 

2. Żaluzje fasadowe 

Żaluzje fasadowe to kolejna opcja, która pomaga w kontrolowaniu nasłonecznienia budynku. Są one, podobnie jak wspomniane wcześniej rolety, montowane na zewnątrz stolarki okiennej. Możliwość precyzyjnej regulacji (ręcznej lub automatycznej) kąta nachylenia lamel, pozwala na kontrolowanie ilości światła i ciepła docierającego do wnętrza. Dodatkowo ich estetyczny wygląd dodaje charakteru budynkowi, na którym są zamontowane. 

3. Rolety Screen

Refleksole czyli screeny to innowacyjne rozwiązanie z powodzeniem stosowane w nowoczesnej stolarce okienno-drzwiowej. System stosowany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów blokuje nadmiar promieni słonecznych i ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń. Refleksole to rozwiązania o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne.

4. Szyby Absorpcyjne 

Szyby absorpcyjne to szyby tworzone ze szkła barwionego w masie, pokryte specjalnymi powłokami absorpcyjnymi, które redukują ilość przepuszczanego ciepła. Ich zadaniem jest pochłanianie energii słonecznej i ograniczenie nagrzewania się wnętrza budynku. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest poprawa komfortu termicznego bez konieczności korzystania z dodatkowych zasłon czy rolet. Jednocześnie należy pamiętać, że szyby absorpcyjne barwione są w masie, która może przybrać odcień: zieleni, brązu, niebieskiego lub szarego. Światło naturalne może być przez to nieznacznie przyciemnione. 

5. Szyby Refleksyjne 

Szyby refleksyjne to szyby pokryte specjalnymi powłokami refleksyjnymi. To zaawansowane technologicznie rozwiązanie odbija większość promieni słonecznych, zapobiegając w ten sposób nagrzewaniu się wnętrza budynku. Szyby refleksyjne zwiększają również prywatność, działając jak lustro weneckie. Jednocześnie mogą wpłynąć na ograniczenie widoczności z wnętrza w porównaniu do zwykłych szyb. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest również poprawa efektywności energetycznej budynku. 

6. Szyby Selektywne 

Szyby selektywne to nowoczesne rozwiązanie, które selektywnie przepuszcza światło widzialne, jednocześnie blokując promieniowanie cieplne. Jest to możliwe dzięki specjalnym warstwom, którymi pokryte są szyby. To one filtrują promieniowanie słoneczne, wpuszczając światło, ale zatrzymując ciepło. Szyby selektywne nie obniżają komfortu wizualnego, ponieważ nie przyciemniają widoku. Wybór odpowiedniego rozwiązania do ograniczenia nagrzewania się wnętrza w okresie letnim zależy od indywidualnych potrzeb i budżetu. Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe oferują doskonałą ochronę przed słońcem i mogą dodatkowo poprawić estetykę budynku. Szyby absorpcyjne, refleksyjne i selektywne to nowoczesne rozwiązania, które zapewniają skuteczną izolację termiczną, jednocześnie pozwalając na korzystanie z naturalnego światła. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie rozważyć wszystkie opcje oraz zdać się na opinie ekspertów przed podjęciem decyzji. Niezależnie od wyboru, inwestycja w nowoczesne technologie stolarki okiennej przyniesie wymierne korzyści, poprawiając komfort życia i obniżając koszty klimatyzacji.

Wybór odpowiedniego rozwiązania do ograniczenia nagrzewania się wnętrza w okresie letnim zależy od indywidualnych potrzeb i budżetu. Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe oferują doskonałą ochronę przed słońcem i mogą dodatkowo poprawić estetykę budynku. Szyby absorpcyjne, refleksyjne i selektywne to nowoczesne rozwiązania, które zapewniają skuteczną izolację termiczną, jednocześnie pozwalając na korzystanie z naturalnego światła. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie rozważyć wszystkie opcje oraz zdać się na opinie ekspertów przed podjęciem decyzji. Niezależnie od wyboru, inwestycja w nowoczesne technologie stolarki okiennej przyniesie wymierne korzyści, poprawiając komfort życia i obniżając koszty klimatyzacji.

ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne