Moskitiery - jak uchronić się przed komarami i innymi owadami?

Latem, gdy cieszymy się ciepłem i świeżym powietrzem, w naszym domu lub mieszkaniu mogą pojawić się niechciani goście – owady! Te niewielkie stworzenia potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Rozwiązaniem tego problemu są moskitiery. Dzięki nim możemy uniemożliwić muchom, komarom, pająkom i innym insektom dostanie się do naszego domu, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Jednak moskitiera, moskitierze nierówna. Każdy typ stolarki otworowej wymaga innego podejścia. Jaki rodzaj moskitiery będzie najlepszym rozwiązaniem? Jak wybrać odpowiednią moskitierę do klasycznego okna? Jaka moskitiera spełni swoją rolę w przypadku drzwi balkonowych, a jaka w przypadku okna przesuwnego? 

Skuteczne sposoby na komary 

Owady choć w większości pożyteczne, potrafią również mocno uprzykrzyć nam codzienność. Krążące po mieszkaniu muchy, wybudzające nas nocami komary czy żądlące osy, nie są pożądanym przez nas towarzystwem, zwłaszcza w domowym zaciszu. Istnieje wiele metod walki z owadami. Możemy sięgnąć po olejki eteryczne, lampy owadobójcze, kadzidełka. Jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem są moskitiery, montowane w oknach. 

Jaką moskitierę wybrać - rodzaje moskitier 

Stolarka okienna w swojej ofercie ma bardzo wiele rozwiązań. Dlatego też wybierając ochronę przed owadami, należy zwrócić uwagę na to, która moskitiera będzie najodpowiedniejsza dla naszego okna. 

  1. Moskitiera stała (ramkowa) - jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Moskitiera stała montowana jest, jak sama jej nazwa wskazuje na stałe do ramy okna. Jej montaż i demontaż jest niezwykle prosty, co umożliwia bezproblemowe czyszczenie i konserwację. Moskitiera stała jest fantastycznym rozwiązaniem dla standardowych okien. Zapewnia ona skuteczną ochronę i trwałość. 
  2. Moskitiera plisowana (harmonijkowa) - to nowoczesne rozwiązanie, które łączy estetykę z funkcjonalnością. Składa się z harmonijkowo złożonej siatki, którą można łatwo przesuwać wzdłuż prowadnic. Moskitiera plisowana jest idealna do dużych przeszkleń i drzwi balkonowych, gdyż pozwala na łatwe przesuwanie bez konieczności jej demontażu. Bez problemu można dopasować ją do większości okien tarasowych. Jej maksymalna szerokość to 4000 mm dla wariantu jednostronnego.
  3. Moskitiera drzwiowa - to rozwiązanie, które zostało specjalnie zaprojektowana do montażu na drzwiach. Wytrzymała i praktyczna konstrukcja jest szczególnie przydatna w domach z ogrodem lub tarasem, a także w przypadku drzwi balkonowych. 
  4. Moskitiera przesuwna - Moskitiera przesuwna to idealne rozwiązanie dla okien przesuwnych. Jej konstrukcja pozwala na łatwe przesuwanie wzdłuż prowadnic, co umożliwia otwieranie i zamykanie okna bez konieczności demontażu moskitiery. Dzięki temu można cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw o inwazję owadów.

Wybór odpowiedniej moskitiery zależy od typu okna oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Moskitiery ramkowe, harmonijkowe, drzwiowe czy przesuwne oferują różne zalety, które można dopasować do specyficznych wymagań. Niezależnie od wyboru, każda moskitiera zapewni skuteczną ochronę przed owadami, umożliwiając jednocześnie swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu możemy cieszyć się letnimi wieczorami bez niechcianych gości w naszym domu.

Moskitiera stanowi skuteczną osłonę przed komarami, muchami oraz innymi owadami.

ul. Nasienna 2, 44-120 Pyskowice
Godziny otwarcia salonu:
Pn-Pt: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00
Niedziela: nieczynne